Mapa Sobieszewo

Mapa Sobieszewo – Wyspa Sobieszewska

Mapa Sobieszewo – udostępniamy do pobrania mapę turystyczną, która zawiera najważniejsze informacje potrzebne każdemu odwiedzającemu Wyspę Sobieszewską. W celu ułatwienia poruszania się po Wyspie ponumerowane zostały numery wejść na plażę oraz pokazane drogi i ścieżki do nich prowadzące. Ze względu na liczne lasy, rezerwaty ptaków i długie plaże Wyspę warto zwiedzać pieszo i można to zrobić wygodnie korzystając z komunikacji miejskiej. Na mapie znaczone zostały linie autobusów miejskich nr 186, 112, 212 i 512 docierających do poszczególnych części wyspy. Przy nabrzeżu znajdującym się wzdłuż ulicy Nadwiślańskiej znajduje się przystanek tramwaju wodnego – linia F6, który od maja do września kursuje między Sobieszewem a centrum Gdańska

Mapa Sobieszewo - Wyspa Sobieszewska

Pobierz mapę w formacie PDF

Dzięki nowemu mostowi zwodzonemu w Sobieszewie, oddanemu w 2018 roku, poprawie uległ dojazd na Wyspę samochodem. Drugi most zwodzony znajduje się w Przegalinie. Od kwietnia do października miedzy Świbnem a Mikoszewem kursuje prom samochodowy ułatwiający dojazd na Mierzeję Wiślaną. Dzięki temu trasa Gdańsk – Krynica Morska skraca się aż o 23 kilometry.

Udostępniamy również opis najważniejszych atrakcji turystycznych wyspy.

Opis atrakcji turystycznych - Sobieszewo, Wyspa Sobieszewska

Pobierz opis atrakcji turystycznych w formacie PDF

Opis obejmuje najważniejsze atrakcje i pokazuje miejsca warte odwiedzenia, dzięki czemu zwiedzanie staje się łatwiejsze. Na mapie zaznaczono siedem miejsc, wartych zwiedzenia:

  1. Rezerwat Ptasi Raj
  2. Wisła Śmiała i Kamienna Grobla
  3. Zabudowania Górek Wschodnich
  4. Rezerwat Mewia Łacha
  5. Ujście Wisły i port w Świbnie
  6. Śluza w Przegalinie
  7. Zbiornik wody Kazimierz